Google
 
kontakt
historia
wirtualna szkoła
samorząd uczniowski
kierunki kształcenia
organizacje i koła zainteresowań
galeria
rekrutacja
losy absolwentów
dokumenty szkoły

APEL Z OKAZJI POŻEGNANIA KLAS MATURALNYCH

26 kwietnia 2013 roku odbył się apel z okazji pożegnania klas maturalnych. Była to ostatnia okazja do podsumowania pracy uczniów, którzy już za parę dni przystąpią do egzaminu maturalnego. W części oficjalnej nastąpiło wręczenie przez wicedyrektor Marzenę Kwasniuk i wychowawców klas świadectw dla najlepszych uczniów oraz nagród rzeczowych za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowo - przedmiotowe. Kolejno przedstawiony został montaż słowno- muzyczny. W imieniu wszystkich uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 dziękujemy maturzystom za wspólne lata spędzone razem w murach "Staszica". Życzymy IM również spełnienia wszystkich marzeń dorosłego życia! Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Ich los, będą Oni godnie reprezentować naszą szkołę!
Apel przygotowały panie: Elżbieta Duda i Sylwia Pura- Maciejczyk. Występowali: Anna Wilk, Ilona Trepka, Joanna Kowalczyk, Aldona Drej, Agnieszka Matyśkiewicz, Katarzyna Pośpiech, Patryk Gołębiowski.
zobacz galerię


Prowokowali, buntowali się i pokazali, że teatr groteski nie jest im obcy

24 kwietnia 2013 roku uczniowie działający w Szkolnym Kole Literacko-Teatralnym zaprezentowali w naszej szkole spektakl pt."Tango" w reżyserii Anety Standerskiej, opiekunki zajęć teatralnych, we współpracy z Renatą Basoń i Bogusławą Kozą. Po raz pierwszy spektakl został wystawiony w marcu br. podczas 6 Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Szkół Ponagimnazjalnych w PCKR we Włoszczowie. Już wtedy uzyskał pozytywne recenzje. Przedstawienie było przygotowane z myślą o maturzystach, którzy mogli w atrakcyjny sposób przypomnieć sobie lekturę przed egzaminem maturalnym z języka polskiego. Spotkanie z "teatrem" odbyło się z udziałem pana Zbigniewa Woldańskiego, znakomitego instruktora zajęć tanecznych, teatralnych, prowadzącego grupę "Proscenium" w Domu Kultury we Włoszczowie, scenarzystę, reżysera i aktora. W wygłoszonej przez pana Woldańskiego prelekcji na temat: "Roli teatru w społeczeństwie" znalazły się cenne dla maturzystów informacje o motywacjach, planach na przyszłość i długiej drodze do kariery. Podkreślił również, że "teatr to sztuka wyobraźni, a bycie aktorem to spełnianie dziecięcych marzeń". Życzymy naszym absolwentom realizacji najśmielszych marzeń i mamy nadzieję, że już niedługo zobaczymy Was w gwiazdorskich obsadach na wybranym stanowisku pracy.


Ignorantia iuris nocet

(łac. nieznajomość prawa szkodzi)

19. 04. 2013 roku uczniowie klas o profilu policyjno - prawnym (1 LO i 2b LO) brali udział w wykładach o tematyce prawnej przeprowadzonych przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Zajęcia prowadzili doktor Robert Frey oraz mgr Diana Głownia i mgr Paulina Łochowska. Tematyka spotkań poświecona była m.in. prawu spadkowemu. Doktor Robert Frej jest radcą prawnym i opowiadał o doświadczeniach zawodowych z własnej pracy. Druga część spotkania, prowadzona przez panie, dotyczyła zagadnienia "Bójka i pobicie w prawie karnym materialnym". Wszystkie prelekcje były bardzo ciekawe, dlatego czekamy na kolejne wykłady. Informujemy, że WSEiP objęła patronat edukacyjny nad klasami policyjno- prawnymi z naszej szkoły. Spotkanie zorganizowała mgr Sylwia Pura- Maciejczyk.


Znów oddawaliśmy krew

Po raz kolejny nasza młodzież udowodniła, że potrafi pomagać. W dniu 18 kwietnia 2013r. 31 uczniów honorowo oddało krew. Udało się pozyskać 13,95 l tego drogocennego płynu, który wielu osobom ratuje życie. Jak co roku akcja została przeprowadzona przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc. Punkt krwiodawstwa zlokalizowany był w Internacie ZSP Nr 3. Po oddaniu krwi młodzież mogła liczyć na odpoczynek i poczęstunek w stołówce Internatu. O akcji nie zapomniała Pani Maria Zawada - nauczyciel ZSP Nr 3 oddając 450ml krwi. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc przy przeprowadzeniu akcji Pani Wicedyrektor - Marzenie Kwasniuk, Kierownikowi Internatu - Zofii Stolarczyk oraz Kierownikowi Szkolenia Praktycznego - Piotrowi Dziubie. Honorowym krwiodawcom życzymy dalszej ofiarności i zaangażowania w pomoc innym. Organizatorem akcji była Kamila Lenart.


Najsympatyczniejsza klasa to 3 LO !

21-go marca 2013r. ruszył kolejny plebiscyt na "Najsympatyczniejszą Klasę". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas maturalnych całego województwa świętokrzyskiego. Miło nam poinformować, że w zakończonym 20 kwietnia konkursie, to nasi maturzyści nie tylko zdeklasowali pozostałe klasy powiatu włoszczowskiego, ale przede wszystkim uplasowali się w gronie pięciu zwycięskich klas w rankingu wojewódzkim. Zwycięska klasa 3 LO z niecierpliwością czeka na przypadające dla nich "kosmiczne nagrody": zaproszenie na niezapomnianą imprezę w Klubie Kosmos i kręgielni MK Bowling w Galerii Echo w Kielcach, zaproszenia do kina Helios na dowolnie wybrany film. Czekające na nich atrakcje będą dobra okazją na relaks, w tym nieubłagalnie zbliżającym się ważnym, aczkolwiek trochę stresującym etapie ich życia. Warto też wspomnieć, że wszystkie nagrody przewidziane dla laureatów powiatowych, czyli imprezy integracyjne i nagrody książkowe trafią do naszych maturzystów, czyli wspomnianej klasy 3 LO oraz 4 Tż i 4 Tu. Uczniom klasy 3 LO kibicowali nie tylko koledzy, rodziny, nauczyciele, ale również włoszczowskie firmy: Bank Spółdzielczy, O.S.M. Włoszczowa, "Elmax". Hurtownia hydrauliczna. Renata Loręcka, hurtownia INST-BUT Marek Nowak, Rafmal-FHU. Orlikowski R, hotel Mariage, sklep EURO, ZPUE. Wszystkim serdecznie dziękujemy!


Finał i III miejsce w XI edycji Konkursu Wiedzy o NSZZ Solidarność

16 kwietnia 2013 br. nasza uczennica Żaneta Lis z kl. II b LO o profilu policyjno- prawnym dotarła do finału XI edycji Konkursu Wiedzy o NSZZ Solidarność i zajęła III miejsce. Trzeba dodać, że w konkursie brało udział ponad 470 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego, do ścisłego finału zakwalifikowało się 51 osób. Żaneta za swoją obszerną wiedzę otrzymała pamiątkowy dyplom i wysokiej klasy aparat cyfrowy. Nagrody wręczył Żanecie p. Piotr Duda Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność podczas uroczystego posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiej Solidarności. Opiekunem merytorycznym uczennicy jest p. Wioletta Banach, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.


Wyniki konkursu "Szkoła i dwór - twórcze zbieranie dokumentów życia społecznego 1863-1989"

13 kwietnia 2013 r. odbyła się konferencja naukowa poświęcona współczesnym zagadnieniom polskiej edukacji, podczas której wręczono również nagrody uczestnikom wojewódzkiego konkursu "Szkoła i dwór - twórcze zbieranie dokumentów życia społecznego 1863-1989". Uczennica Jolanta Chruściel z kl. II b LO zajęła II miejsce, I miejsca w tej kategorii nie przyznano. Uzyskała zatem najlepszy wynik w kategorii "Uczniowie". Praca Joli polegała na zgromadzeniu i zaprezentowaniu pamiątek historycznych dotyczących Szkoły Podstawowej im. Stefana Czanieckiego w Czarncy jako placówki - pomnika ku czci Stefana Czarnieckiego oraz pamiątek dotyczących osoby hetmana. Wsparciem merytorycznym przy pisaniu pracy służyły p. Grażyna Sokolińska, p. Wioletta Banach oraz p. Bogusława Koza. Dziękujemy p. Iwonie Świetlik, dyrektor szkoły w Czarncy za pomoc w uzyskaniu materiałów.


Szkolne Koło Literacko-Teatralne zaprasza

Szkolne Koło Literacko-Teatralne działające w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie serdecznie zaprasza maturzystów na spektakl Tango w reżyserii Anety Standerskiej, na podstawie dramatu Sławomira Mrożka. Spotkanie z "teatrem" odbędzie się 24 kwietnia 2013 (środa) o godz. 10:30 w ZSP Nr 3 we Włoszczowie


Wygrany finał XIII Turnieju Jednego Wiersza

13 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół w Szczekocinach odbył się finał XIII Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Wespazjana Kochowskiego". Z przyjemnością informujemy, że Kinga Rogala z klasy III technikum została nagrodzona I miejscem przez Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół w Szczekocinach. Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczekocinach nagrodził również uczennicę klasy IV technikum - Paulinę Selegę za wiersz "Niczym skamieniali".Fachowym wsparciem w przygotowaniu do konkursu służyła p. Iwona Kostecka.


DNI OTWARTE

9 kwietnia 2013 w szkole było wesoło, gwarno i tłoczno. Odwiedzili nas uczniowie III klas gimnazjum ( ok. 450 osób), którzy teraz będą podejmować decyzje o dalszym kierunku kształcenia. Żeby ułatwić im życiowe wybory, przygotowaliśmy happening edukacyjny, podczas którego prezentowaliśmy dokonania i umiejętności naszych uczniów. W części oficjalnej wicedyrektor Marzena Kwasniuk wymieniła kierunki kształcenia i atuty szkoły, czyli IX miejsce w rankingu najlepszych techników w województwie świętokrzyskim... pełna relacja.
zobacz galerię


Ogólnopolski Ranking Techników "Perspektyw" i "Rzeczypospolitej" 2013

Z radością informujemy, że nasze Technikum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w ZSP nr 3 zostało sklasyfikowane na 9 miejscu w województwie. Awansowaliśmy w stosunku do poprzedniego roku o dwa miejsca. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą pięciu kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, wyniki egzaminu zawodowego oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką. W tabelach zostały zaprezentowane technika, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. W powyższym zestawieniu jesteśmy jedyną szkołą, która reprezentuje powiat włoszczowski.Zobacz ranking.


"Tradycje i zwyczaje wielkanocne ziemi świętokrzyskiej"

26 marca 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 odbył się uroczysty finał konkursu powiatowego "Tradycje i zwyczaje wielkanocne ziemi świętokrzyskiej", który skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Zainteresowanie było ogromne, młodzież chętnie uczestniczyła w zmaganiach konkursowych aż w pięciu kategoriach finałowych. Komisja wyłoniła 17 laureatów na podstawie oceny ponad 200 nadesłanych prac.więcej...


Wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Dietetycznego dla Gimnazjalistów

W konkursie na przygotowanie jadłospisu tygodniowego dla wybranej grupy młodzieży na sezon wiosenno - letni wzięła udział młodzież z Publicznego Gimnazjum w Olesznie, Publicznego Gimnazjum w Koniecznie oraz z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 we Włoszczowe. Uczniowie, którzy wykazali się pomysłowością, poprawnością i znajomością zasad tworzenia jadłospisów, zestawianiem różnych produktów w potrawy i posiłki oraz zastosowaniem ciekawych technik kulinarnych, zajęli następujące miejsca:
Miejsce I - Magdalena Rogala - Publiczne Gimnazjum w Olesznie
Miejsce II - Kamil Baran - Publiczne Gimnazjum w Koniecznie
Miejsce III - Adrian Suliga - Publiczne Gimnazjum w Koniecznie
Wyróżnienie- Iwona Sybis - Zespół Placówek Oświatowych nr 2 we Włoszczowe.
Składamy również podziękowania dla opiekunów za przygotowanie młodzieży do konkursu. Zwycięzców i uczestników rywalizacji zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów w dniu 9.04.2013r podczas "Dni otwartych" naszej szkoły.


Bunt, prowokacja, walka z anarchią obyczajową i moralną,

czyli teatr groteskowy Sławomira Mrożka, pt. "Tango" w wykonaniu uczestników Szkolnego Koła Literacko-Teatralnego.
Już wkrótce w naszej szkole.

Wyróżnienie w III Powiatowym Konkursie Recytatorskim-19 marca 2013

Podczas tegorocznego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Seceminie, uczennica klasy II BLO, Edyta Toborek otrzymała wyróżnienie, dyplom i nagrody książkowe. Jej recytacja twórczości Jana Lohmanna, regionalnego poety i Honorowego Obywatela Secemina, spodobała się jury. To nie wszystko! Nasza szkoła otrzymała również zestaw książek do biblioteki, za co serdecznie dziękujemy.
Edyta miała też okazję osobiście zapytać pana Jana Lohmanna o jego twórczość, inspiracje i związek z gminą Secemin. Poeta, udzielając odpowiedzi podczas kilkunastominutowego wywiadu, pozostawił niezapomniane wrażenia, a swoją postawą dał wzór skromności i miłości do ojczyzny.
Opiekę nad uczennicą sprawowała mgr Aneta Standerska.
Gratulujemy sukcesu i czekamy na kolejneJ


Jak wiosny szukano.

21 marca -jak co roku- witaliśmy wiosnę. Tym razem trzeba było jej najpierw poszukać, bo zalegający śnieg i wieczorne mrozy nie pozwalają zapomnieć o zimie. Jednak za sprawą szalonych pomysłów młodzieży z klasy I LO, która przygotowała niezwykle radosny apel, udało się. Złota rybka i śpiąca królewna zapewniły, że wiosna już jest. Dziękujemy uczniom za te optymistyczne informacje, a p. R. Basoń i p. A. Łacie za wsparcie organizacyjne przy realizacji przedstawienia.


WIZYTA KLAS POLICYJNYCH NA WYDZIALE PRAWA WSEiP

W ramach współpracy między ZSP nr 3 a Wyższą Szkołą Ekonomii i Prawa w Kielcach młodzież z klas policyjno-prawnych uczestniczyła w wykładach dotyczących prawa oraz funkcjonowania obywatela w państwie. Ponadto specjalnie dla naszych uczniów przygotowano panel dyskusyjny na temat tajników pobierania śladów linii papilarnych, a także nakładania przez funkcjonariuszy policji mandatów.


Klasy policyjne z wizytą w WSH

W dniu 18 marca 1013 roku klasy 1 LO i 2b LO o nachyleniu policyjno- prawnym odwiedziły Wyższą Szkołę Handlową im. Bolesława Markowskiego w Kielcach, by zapoznać się z ofertą uczelni oraz zobaczyć pokazy sztuk walki. Młodzież mogła obejrzeć również wszystkie rodzaje broni wykorzystywanej obecnie przez różne służby policyjne. Dzięki takim wizytom młodzi ludzie mają możliwość sprecyzowania swoich zamierzeń w związku z wyborem przyszłej pracy zawodowej. Opiekunami wyjazdu były: Sylwia Pura- Maciejczyk, Aneta Łata i Renata Basoń.


Powiatowy Konkurs wiedzy o regionie "Nasz region"


Dnia 28.02.2013 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 we Włoszczowie odbył się uroczysty finał już VI edycji Powiatowego Konkursu wiedzy o regionie "Nasz region", na który zaproszeni zostali zwycięzcy wraz z opiekunami. czytaj więcej...


Wyniki I Konkursu Ortograficznego
dla gimnazjalistów z powiatu włoszczowskiego

Tydzień Kultury Języka przebiegał w naszej szkole m.in. pod kątem zmagań z ortografią. 6 marca 2013 r. gościliśmy 30 gimnazjalistów z Włoszczowy, Kluczewska, Konieczna, Kurzelowa, Moskorzewa, Oleszna, Radkowa i Secemina, którzy przybyli, by wziąć udział w I Konkursie Ortograficznym. Z trudnym tekstem najlepiej poradzili sobie Paulina Jankowska z PG w Koniecznie oraz Mateusz Klimczyk z PG w Olesznie, którzy zajęli ex aequo I miejsce. Kolejne miejsca zajęli: Dominik Foszmańczyk /PG Secemin/, Olga Łazarz /PG Moskorzew/ oraz Zuzanna Rydz /PG nr 2 Włoszczowa/. Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienia dla Izabeli Sakwy /PG nr 2 Włoszczowa/, Klaudii Jaros / PG Moskorzew/, Aleksandry Drej /PG Kluczewsko/, Weroniki Kaczmarek /PG Secemin/ oraz Jędrzeja Jasiczka /PG nr 1 Włoszczowa/. Po emocjach konkursowych gimnazjaliści mogli zrelaksować się, próbując swych szans na strzelnicy szkolnej. Organizatorzy składają podziękowania sponsorom Konkursu: wydawnictwom Nowa Era, Stentor, Zakładowi Piekarniczemu Józef Ochocki oraz Radzie Rodziców przy ZSP nr 3. Konkurs koordynowały: p. Iwona Kostecka oraz p. Elżbieta Sybis.


Bezpłatna zbiórka elektroodpadów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 we Włoszczowie

Po I etapie ogólnopolskiej akcji "ELEKTROODPADY- PROSTE ZASADY" grupa naszych uczniów uplasowała się na pierwszym miejscu wśród szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. W drugim etapie uczniowie będą mieli za zadanie m.in. przeprowadzenie zbiórki elektroodpadów. Możesz nas wspomóc! Więcej informacji.


"Smacznych" konkursów ciąg dalszy...

I Międzyszkolny Konkurs Dietetyczny dla Gimnazjalistów Mamy zaszczyt zaprosić Państwa Szkołę do udziału w I Konkursie Dietetycznym dla uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych z terenu powiatu włoszczowskiego, który odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie. Więcej inormacji i regulamin


SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM

27 lutego gościliśmy absolwenta naszego liceum, Radosława Wójcika, który zrealizował swoje młodzieńcze marzenia i został strażakiem. Ukończył Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, obecnie jest pracownikiem tej szkoły oraz kontynuuje kształcenie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Jego plany naukowe sięgają znacznie dalej. Radosław przekonywał naszych uczniów, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia, należy tylko o nie wytrwale walczyć. Mówił o specyfice zawodu strażaka, zwracał uwagę na sprawność fizyczną oraz odporność psychiczną, które są potrzebne do pracy w ekstremalnych niekiedy warunkach, wspominał również lata spędzone w Staszicu. Radek został uhonorowany przez Prezydenta RP medalem "Za Ofiarność i Odwagę" podczas akcji ratowniczo-gaśniczej. Odznaczenie to przyznaje się osobom, które z narażeniem życia lub zdrowia ratowały zagrożone ludzkie życie lub mienie. Radku, gratulujemy sukcesu oraz życzymy wielu kolejnych osiągnięć naukowych i zawodowych.


ŻYWA LEKCJA LITERATURY.

Uczniowie Staszica corocznie uczestniczą w spektaklach teatralnych, które stanowią integralną część procesu edukacyjnego. Jest to niezwykle ceniony przez nich sposób utrwalenia sobie oraz powtórzenia lektur. W minionych miesiącach byliśmy na takich przedstawieniach, jak: "Sarmacka dusza", "Inny świat" oraz "Przy mogile Polski" . Przed nami "Dziady", na które czekamy z niecierpliwością! Wszak "teatr to nie zabawka dla dzieci, lecz katedra, z której przekazuje się ludziom lekcję żywego życia". Wyjścia na spektakle teatralne zorganizowała p. A. Maciejczyk.


WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

W dniach 18.02.2013-23.02.2013 grupa naszych uczennic przebywała w Londynie w ramach warsztatów językowych zorganizowanych przez firmę ATAS. Młodzi ludzie byli zakwaterowani u rodzin brytyjskich o znacznym zróżnicowaniu etnicznym i kulturowym, co zmobilizowało ich do rozmów w języku angielskim oraz pozwoliło na poszerzenie wiedzy o kulturze i obyczajach Wielkiej Brytanii. Zwiedzanie odbyło się według następującego harmonogramu: Tower of London, Tower Bridge, Katedra Świętego Pawła, Millenium Bridge ( 19.02.), Westminster Abbey, Parlament Brytyjski, Big Ben, Pałac Buckingham,Hyde Park, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Brytyjskie (20.02), Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, Muzeum Nauki i Techniki, Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus oraz Plac Trafalgar (21.02), London Eye, rejs statkiem po Tamizie, Obserwatorium Greenwich oraz Muzeum Morskie w Greenwich (22.02). Dziewczęta stwierdziły, że fantastycznie było poznać nowych ludzi, ich obyczaje, tradycje i kulturę. Sporym zaskoczeniem była dla nas brytyjska kuchnia- podkreślają, ale najwięcej wrażeń dostarczyła wizyta w Muzeum Figur Woskowych , gdzie możliwe było spotkanie oko w oko z członkami rodzin królewskich, słynnymi sportowcami, głowami państw i Kościołów. Młodzież otrzymała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w naturalnych sytuacjach, jak zakupy czy pytanie o drogę. Opinie uczniów dobrze podsumowują ogólne wrażenia na temat warsztatów i są zachętą do organizowania podobnych wyjazdów w przyszłości-podsumowała p. Justyna Wolska-Róg, czuwająca nad bezpieczeństwem naszych dziewcząt podczas wyjazdu.


Muzyczny sukces Karoliny Nowak

Karolina Nowak, ucz. kl. I LO o profilu policyjno-prawnym, zajęła II miejsce w Konkursie Piosenki " Śpiewam przeboje naszych rodziców", który odbył się 10.01.2013 roku w Białołęce. Swoją muzyczną pasję Karolina doskonali pod okiem instruktora śpiewu z Domu Kultury w Małogoszczu. Gratulujemy sukcesu, oczekujemy na dobre lokaty w kolejnych konkursach.


Apel walentynkowy

14 lutego 2013 roku świętowaliśmy w szkole z okazji Dnia Zakochanych. W humorystyczny sposób młodzież zademonstrowała, jak z miłością radzono sobie od wieków średnich aż po współczesność. Scenkom sytuacyjnym towarzyszyła nastrojowa muzyka utrzymana oczywiście w miłosnym klimacie. Apel przygotowano przy wsparciu p. Magdaleny Konik.


Zapraszamy do udziału w konkursie
"Tradycje i zwyczaje wielkanocne ziemi świętokrzyskiej"

Wiecej informacji - regulamin i karta zgłoszenia


Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele Poloniści!

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa Szkołę do udziału w I Konkursie Ortograficznym dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu włoszczowskiego, który odbędzie się z okazji Tygodnia Kultury Języka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie. więcej iformacji i regulamin


Nasza uczennica w okręgowych eliminacjach
"XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego".

Żaneta Lis z klasy II "b" LO ZSP3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie uczestniczyła w "XLIII Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego". Tematem pracy były rozterki i zdziwienia Józefa Ignacego Kraszewskiego. Na przygotowania do Olimpiady poświęciła 1,5 miesiąca pod bacznym okiem opiekuna, pani Anety Standerskiej. czytaj więcej


"Staszic" bezpiecznie serfuje i prawa innych użytkowników sieci szanuje...

Pod takim hasłem 11 lutego odbyły się tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie. Uczniowie podczas akademii szkolnej starali się zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy. Ponosi on jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych użytkowników i ich praw. czytaj więcej


Uczniowie Staszica laureatami konkursu "SERFUJĘ. SZANUJĘ"

W ramach obchodów II Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu, Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii i Prawa imienia profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach, zorganizował konkurs "SERFUJĘ. SZANUJĘ". Nasi ambitni uczniowie przygotowali, pod opieką pani Agnieszki Łęckiej, trzy prace i wszystkie trzy zostały nagrodzone. Spośród 236 prac zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego jury wybrało i nagrodziło w dniu 5 lutego 2013r:

 • za film - Rafała Warzyńskiego z klasy II Ti, który zajął II miejsce;
 • za pracę literacką - Elżbietę Chrzanowską z klasy IIb LO, która zajęła II miejsce (należy podkreślić, że ze względu na wysoki, a zarazem wyrównany poziom prac nie przyznano miejsca pierwszego);
 • za prezentację multimedialną - Adriana Karpińskiego z klasy I Ti oraz Cezarego Ruska z klasy II Ti ( praca zespołowa), którzy zajęli miejsce III ( tu również nie przyznano miejsca pierwszego).
czytaj więcej


Mamy 28 uczniów - barmanów!

31.01.2013 odbył się egzamin na I stopień szkolenia barmańskiego MIX BY FLAIR, do którego przystąpiło 28 uczniów naszej szkoły z klas żywieniowych. Egzamin obejmował wiadomości teoretyczne ze znajomości receptur i techniki nalewania drinków, wiadomości teoretyczne dotyczące alkoholi, wykonanie losowo wybranego drinka w stylu flair oraz nalewanie alkoholi bez użycia miar barowych. Z przyjemnością informujemy, że wszyscy zdali, a ponadto uzyskali certyfikat ukończenia szkolenia barmańskiego I stopnia, możliwość kontaktu z przyszłymi pracodawcami poprzez platformy internetowe oraz możliwość umieszczenia CV dla pracodawców. Gratulujemy naszym uczniom- już barmanom.


W trosce o bezpieczeństwo - spotkanie rodziców z funkcjonariuszami Policji

Na zaproszenie dyrektora Wiesława Piecha 31 stycznia 2013 roku do szkoły przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Tym razem oprócz tradycyjnej wywiadówki rodzice uczestniczyli w prelekcji podporządkowanej kwestii bezpieczeństwa uczniów. Aspirant Karol Bator mówił o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Komisarz Maria Płonkiewicz zasygnalizowała problem odpowiedzialności nieletnich za popełnianie czyny karalne w myśl Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Policjant z Wydziału Kryminalnego omówił rodzaje środków odurzających, a także objawy i skutki działania narkotyków. Prelekcja została wzbogacona pokazem multimedialnym. Policjanci podkreślili również dobrą współpracę szkoły z Policją w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom.


61. PLEBISCYT SPORTOWY 2012

Znamy już wyniki tegorocznego plebiscytu. Trenerem roku w powiecie włoszczowskim został Mariusz Ochenduszka - nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, animator sportu na kompleksie boisk sportowych Orlik oraz trener grup młodzieżowych w Klubie Sportowym Hetman Włoszczowa. 2 miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca w powiecie włoszczowskim zajęła Katarzyna Gliścińska - uczennica II klasy naszego liceum ogólnokształcącego, trenująca lekką atletykę w Klubie WiR Łopuszno. W minionym roku została wicemistrzynią województwa w wielobojach w kategorii juniorek młodszych. Zajęła też szesnaste miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 2000 metrów z przeszkodami. Jesteśmy z Was dumni!


W trosce o bezpieczeństwo - spotkanie młodzieży z funkcjonariuszami Policji

10 stycznia gościliśmy w szkole policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. W trakcie spotkania Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego asp. Krzysztof Kościołek zapoznał uczniów klasy I LO policyjno-prawnej z zasadami bezpiecznego i prawidłowego poruszania się po drogach. Oprócz słów, schematów i wniosków były także projekcje krótkich filmów /m.in. na temat wpływu alkoholu na zdolność prowadzenia pojazdów/, które chyba najbardziej przemawiały do wyobraźni. Zadawano również pytania dotyczące naboru do pracy w Policji. Uzyskaliśmy zapewnienie, że prelekcje z udziałem policjantów będą odbywały się w naszej szkole cyklicznie.


III etap zawodów strzeleckich

8 stycznia 2013 roku na strzelnicy przy ZSP nr 3 przeprowadzono trzeci z sześciu etapów zawodów strzeleckich, zorganizowanych przez Powiatowy Zarząd LOK we Włoszczowie. Reprezentanci naszej szkoły: Kamil Ptak, Piotr Domaradzki i Wojciech Chudebski zajęli III miejsce.


"Po męsku o dojrzewaniu"

W dniu 7 stycznia 2012 r. w ramach zajęć "Wychowanie do życia w rodzinie" chłopcy z klas pierwszych uczestniczyli w programie edukacyjnym pt. "Po męsku o dojrzewaniu". Zajęcia prowadził przedstawiciel Działu Edukacji i Profilaktyki firmy Procter&Gamle. Na spotkaniu poruszane były zagadnienia związane z higieną okresu dojrzewania. Uczniowie dyskutowali również o atrakcyjnej formie spędzania czasu wolnego z rówieśnikami, o sposobie na odnalezienie własnego stylu, a także o radzeniu sobie z kompleksami okresu dojrzewania i stresem. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali męskie kosmetyki oraz broszury i ulotki.


PROFILAKTYKA HIV/AIDS z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS

6 grudnia 2012 r w ramach zajęć wdż. uczniowie klasy 2 Tub wzięli udział w spotkaniu z panem Romanem Latoszyńskim- chorym na Aids. Roman Latoszyński jest edukatorem i konsultanetem z Warszawy, 10 lat działa w fundacji " Res Humanae". Pełni również dyżury w telefonie informacyjno- poradniczym "Zielona linia" oraz całodobowym telefonie zaufania AIDS. Na własnym przykładzie przedstawił problemy związane z chorobą AIDS, boryka się z nią od ponad 10 lat. Przekonywał młodzież, aby traktowała swoje zdrowie jako najcenniejszy skarb i zdawała sobie sprawę, że jeśli popełni w swoim życiu błąd, nie będzie go mogła naprawić.. Spotkanie miało charakter edukacyjny poprzez rozpowszechnianie i popularyzację treści prozdrowotnych, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodzieży, dając nadzieję na długotrwałą przezorność.


Gdy się Chrystus rodzi...

Jak co roku społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, by w świątecznej atmosferze wysłuchać kolęd oraz oddać się refleksji na temat przyjścia Syna Bożego na świat. Sugestywne było przesłanie tegorocznego programu przygotowanego przez młodzież pod okiem p. Sylwii Pury-Maciejczyk oraz p. Anny Maciejczyk - czas Bożego Narodzenia nie może stać się jedynie pretekstem do nieograniczonych zakupów, okazją do wyjazdu w góry czy spotkań towarzyskich. Rodzinnego ciepła, miłości, spokoju i jak najdłużej promieniującej magii świąt oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym roku życzył nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom dyrektor szkoły.


I Konkurs Gastronomiczny dla Gimnazjalistów rozstrzygnięty

19 grudnia w Staszicu odbył się I Konkurs Gastronomiczny dla Gimnazjalistów. Do rywalizacji przystąpiło 9 dwuosobowych zespołów z sześciu szkół gimnazjalnych. Zobacz wyniki konkursowych zmagań.Obejrzyj galerię.


28. rocznica strajku młodzieży w obronie krzyża

14 grudnia br. w piątek, społeczność szkoły zgromadziła się na okolicznościowym apelu z okazji 28. rocznicy strajku młodzieży w obronie krzyża. W montażu słowno - muzycznym wspominano wydarzenia tamtych grudniowych dni z 1984 roku. Przypomniano słowa Jana Pawła II o krzyżu, który "ogarnia całą naszą ziemię od Tatr po Bałtyk... i który powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali". Życzenie papieża, by krzyż pozostał i przypominał o naszych chrześcijańskich korzeniach jest dla wszystkich zobowiązaniem do szacunku wobec chrześcijańskich symboli.
Apel przygotowali licealiści: Joanna Kowalczyk, Edyta Toborek, Konrad Puchalski, Krzysztof Bernat pod kierunkiem p. Marzeny Majchrzak oraz ks. Andrzeja Kalety.


POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE

18 grudnia 2012 roku na naszej strzelnicy przeprowadzono drugi turniej w ramach Powiatowych Zawodów Strzeleckich, zorganizowany przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju we Włoszczowie. Drużyna "Żubry" /w składzie Kamil Ptak, Piotr Domaradzki i Wojciech Chudebski/ zajęła II miejsce. Najlepszym strzelcem okazał się Piotr Domaradzki z kl. II Tub, który zdobył 98 na 100 możliwych do uzyskania punktów. Liczymy na kolejne sukcesy!


Świąteczny Koncert młodzieży ze Staszica w Domu Pomocy Społecznej

W dniu 17.12.2012r. z okazji Świąt Bożego Narodzenia Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy z zespołem "Nemezis" przygotował i przedstawił montaż slowno-muzyczny dla pensjonariuszy DPS we Włoszczowie. czytaj więcej


PROJEKT ,,STAWIAM NA SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - realizowany w Staszicu

13  grudnia w naszej szkole rusza Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany w ramach POKL Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
Projekt realizowany będzie w IV obszarach:
I Prelekcja ogólna –zakres projektu.
II Warsztaty psychologiczne. 
III Doradztwo psychologiczne i zawodowe.
IV Szkolenia z podstaw przedsiębiorczości i praktyki zawodowe.
Uczestnicy projektu mają  zapewnioną wykwalifikowaną kadrę psychologów, doradców, szkoleniowców oraz przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców.
Każdy uczeń otrzyma na zajęciach materiały szkoleniowe, catering oraz ciekawe gadżety.
W ramach projektu 10% najlepszych uczniów zostanie objętych programem realizacji praktyk zawodowych w najlepszych firmach województwa świętokrzyskiego.

Koordynator Projektu Aneta Jaszewska.
Chętnych uczniów klas zawodowych prosimy o kontakt z Koordynatorem projektu.
ZAPRASZAMY


Walka o kwalifikacje do Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości

6 grudnia 2012 roku odbyły się eliminacje do XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości, który odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.czytaj więcej


OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniu 6 grudnia 2012 odbyła się Olimpiada Przedsiębiorczości organizowana przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie.czytaj więcej


W dniu 5 grudnia 2012r w budynku Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego UJK w Kielcach zorganizowano konferencję: "Młodzi na rynku pracy - jak być konkurencyjnym". Celem konferencji było szerokie spojrzenie w wymiarze lokalnym i regionalnym na najistotniejsze problemy i bariery współczesnego rynku pracy czekające na młodych ludzi. Na wstępie został powołany panel dyskusyjny, w którym zasiedli: Adam Jarubas- Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Małgorzata Muzoł -Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz młodzi przedsiębiorcy z regionu reprezentujący różne ciekawe branże. Młodzież miała bardzo dużo pytań, zarówno do Marszałka, Pani Kurator, jak i przedsiębiorców. Zostały również zaprezentowane zasady tworzenia profesjonalnego biznes planu, możliwości skorzystania z funduszy europejskich dla nowotworzonych firm, przedstawiono również pilotażowy program pożyczek. Młodzież poznała również zmieniające się oczekiwania pracodawców względem absolwentów- przyszłych pracowników. W konferencji wzięły udział uczennice z klasy IV TIE: Katarzyna Gasińska, Olga Cholerzyńska, i Anna Chrzanowska oraz opiekun Kamila Lenart. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie, gdyż było to doskonałe źródło wiedzy i wymiany doświadczeń o skutecznym stworzeniu i kierowaniu własną firmą.


Powycieczkowe refleksje licealistów

30 listopada 2012 roku grupa naszych licealistów wojażowała w celach edukacyjnych po Kielcach. Plany obejrzenia sztuki Goethego "Cierpienia młodego Wertera" w Wojewódzkim Domu Kultury spełzły na panewce z powodu odwołania spektaklu. Udało się jednak w krótkim czasie zorganizować wariant zastępczy, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Najpierw obejrzeliśmy w kinie Helios film "Pokłosie" w reżyserii W. Pasikowskiego, który wzbudził silne emocje i bolesne refleksje na temat zawiłych losów Polaków i Żydów. Katharsis, które przeżyliśmy podczas seansu, trwa do dziś. Następnie udaliśmy się na spotkanie ze studentami filologii polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach na temat teatru prowadzonych przez wykładowcę obdarzonego niezwykłą osobowością, Pana Andrzeja Kozieję, wielkiego miłośnika filmu i teatru. Niektórzy przeżyli w sali wykładowej nr 40 swój aktorski debiut! Wszyscy mogli rozejrzeć się po uczelni, poczuć atmosferę studiów, rzucić okiem na ofertę edukacyjną Wydziału Humanistycznego. Wyjazd zorganizowała p. Elżbieta Sybis, opiekę sprawowała p. Grażyna Sokolińska.


I Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny dla Gimnazjalistów

19 grudnia 2012 roku odbędzie się I Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny dla Gimnazjalistów. Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.


Znamy finalistów etapu szkolnego
Turnieju Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

13.11.2012 zakończyły się eliminacje do II etapu turnieju Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie. Eliminacje składały się z projektu realizacji prac związanych z mleczarstwem, testu pisemnego z technologii żywności i odpowiedzi ustnych obejmujących wiedzę z technologii, surowców i aparatury mleczarskiej. Do turnieju przystąpiło 37 uczniów /klasy 2,3,4 technologii żywności/. W zmaganiach na tym szczeblu zwyciężyli następujący uczniowie:Agnieszka Klim /kl.4/, Grzegorz Grudniewski /kl.4/, Edyta Staszczyk/kl.4/, Marzena Kulawiak/kl.2/. Będą oni reprezentowali naszą szkołę podczas etapu ogólnopolskiego w Łomży. Laureaci tego turnieju są zwalniani z egzaminu zawodowego z części teoretycznej i dostają wiele cennych nagród.


Rusza V edycja programu stypendialnego

Informujemy, że ruszyła V edycja "Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych woj. świętokrzyskiego" w ramach Priorytetu IX PO KL "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie", Poddziałanie 9.1.3 "Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych" skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym. Regulamin programu stypendialnego do pobrania tutaj. Więcej informacji na stronie Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.


Pokazy barmańskie MIX by FLAIR

06.11.2012 w szkole odbyła się prezentacja barmańska -MIX by FLAIR- przeprowadzona przez Flair Academy z Sosnowca. Pokazom barmańskim z podziwem przyglądali się uczniowie klas związanych z gastronomią. Utworzyła się grupa osób, która weźmie udział w szkoleniu barmańskim. Dzięki temu zdobędą wiedzę, która wzmocni ich pozycję na rynku pracy. Mogą uzyskać certyfikat ukończenia szkolenia barmańskiego, ponadto otrzymują możliwość kontaktu z przyszłymi pracodawcami. Nasza placówka uzyska certyfikat przystąpienia do elitarnego programu IFL PRO TOUR - ogólnopolskich zawodów barmńskich dla szkół gastronomicznych.


"Sprzątania Świata - Polska 2012"

14 września 2012, jak co roku, młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 we Włoszczowie brała udział w akcji "Sprzątanie Świata". W tym roku uczniowie klasy I LO wraz z opiekunami, panią Iloną Plebanek oraz panią Eweliną Zawalską, sprzątali wyznaczony teren we Włoszczowie. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska, poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów, po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.


IV Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 15-21 października młodzież naszej szkoły wzięła udział w IV Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. Tegorocznym hasłem przewodnim było: "Praca: zawód czy kompetencje". Zorganizowano szereg działań, które miały na celu popularyzację poradnictwa zawodowego wśród uczniów. Do akcji przyłączyli się wszyscy wychowawcy, przeprowadzając w swoich klasach zajęcia z zakresu planowania kariery edukacyjno-zawodowej. Klasy II LO spotkały się z pośrednikiem pracy, który przedstawił zakres działalności Punktu Pośrednictwa Pracy we Włoszczowie. Młodzież mogła skorzystać z ulotek i broszur charakteryzujących zawody. Uczniowie obejrzeli również film o tematyce zawodoznawczej. Na zakończenie spotkania otrzymali drobne upominki. Cyklicznie w naszej szkole odbywają się wycieczki zawodoznawcze do zakładów pracy. Są one bardzo cenne dla naszych uczniów, gdyż pokazują jak w praktyce funkcjonuje zakład . Młodzież w ten sposób poznaje realia przyszłej pracy zawodowej. Wartościowym przeżyciem dla naszych tegorocznych maturzystów okazał się wyjazd na "SALON MATURZYSTÓW", gdzie można było się zapoznać z ofertą szkolnictwa wyższego oraz wysłuchać prelekcji na temat matury z poszczególnych przedmiotów. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy udanych wyborów zawodowych.


Rekolekcje dla maturzystów

W dniach 08-10 października uczniowie: z klasy IIIa LO o profilu policyjno - prawnym: Katarzyna Palacz, Anna Warot, Angelika Krzemińska, Roksana Juda, Agnieszka Woźniak, Karolina Nieckarz, Szymon Skóra, Krzysztof Bernat, Marcin Jaworski oraz uczennice klasy IV Tż: Joanna Banasik, Liliana Dudek, Katarzyna Gniewosz, Paulina Selega, Edyta Staszczyk oraz Katarzyna Siut uczestniczyli w rekolekcjach dla maturzystów w ośrodku rekolekcyjnym w Skorzeszycach. Rekolekcje dały młodzieży szansę głębokich przeżyć i poważnych refleksji. Pozwoliły im na nowo zaprzyjaźnić się z Bogiem i odkryć sens wiary w współczesnym świecie.
Uczniowie przebywali pod opieką ks. Andrzeja Kalety i katechetki Sylwii Pura- Maciejczyk.


Uroczystości jubileuszowe

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie koncelebrowanej m. in. przez absolwenta szkoły, doktora teologii, Alberta Stanisława Szustaka, który obecnie odbywa posługę na Jasnej Górze w Częstochowie. Następnie uczniowie i absolwenci przemaszerowali do Domu Kultury, gdzie odbyła się oficjalna część zjazdu. Dyrektor szkoły, Wiesław Piech, przywitał wszystkich oraz przypomniał historię i dokonania szkoły. Zwracał uwagę na jej społeczną użyteczność, zgodnie z dewizą patrona szkoły, Stanisława Staszica. Honorowy patronat nad uroczystymi obchodami Jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie objęli:
. Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka Koruba
. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas
. Kurator Oświaty w Kielcach Małgorzata Muzoł
. Starosta Powiatu Włoszczowskiego Zbigniew Matyśkiewicz
. Burmistrz Gminy Włoszczowa (również absolwent tej szkoły) Bartłomiej Dorywalski. Po wystąpieniach gości, którzy przekazywali na ręce dyrektora szkoły upominki oraz listy gratulacyjne, odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, a następnie z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej wręczono Nagrody Dyrektora 14 nauczycielom. "Sto lat" uczestnicy uroczystości odśpiewali dyrektorowi Jerzemu Rudziszowi, /który nadzorował budowę szkoły, sali gimnastycznej, internatu oraz budynku mieszkalnego dla nauczycieli, wyposażał szkołę w sprzęt i pomoce naukowe/ oraz pierwszemu kierownikowi internatu, Rajmundowi Groszkowi. Wspomnieniami z lat spędzonych w murach tej szkoły dzielili się absolwenci. Uczniowie, pod kierunkiem Marzeny Majchrzak, Ilony Plebanek, Magdaleny Gaj, przygotowali wzruszający program artystyczny. Szacuje się, że łącznie w uroczystościach jubileuszowych wzięło udział około 400 osób. Spotkanie w Domu Kultury prowadzili nauczyciele ZSP nr 3 Anna Maciejczyk oraz Andrzej Dec. Po części oficjalnej wszyscy absolwenci przemaszerowali do budynku ZSP nr 3, by spotkać się przy kawie w salach lekcyjnych, w gronie przyjaciół szkolnych oraz obejrzeć przygotowane na ten cel wystawy tematyczne. W godzinach popołudniowych w budynku internatu odbył się Bal Absolwentów, w którym wzięło udział około 250 osób. Z okazji Jubileuszu wydano okolicznościową publikację "Zarys historii szkoły w latach 1962-2012". Uczestnicy uroczystości nie kryli swego wzruszenia. Socjolog, dr Czesław Ochenduszka wyraził chęć nawiązania współpracy ze swą dawną szkołą, natomiast kpt. Tadeusz Kuśmierczyk zaproponował, by kolejny Zjazd Absolwentów zorganizować już za pięć lat. Za pomoc oraz finansowe wsparcie podczas organizacji Jubileuszu 50-lecia szkoły składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom. zobacz listę sponsorów
galeria zdjęć

"SAMI TWORZYMY SWOJE MAGICZNE MIEJSCA, ODWIEDZAJĄC W NICH SIEBIE I SWOJE WSPOMNIENIA, KTÓRE TRZEBA PIELĘGNOWAĆ"


Szanowni Absolwenci, Pracownicy Szkoły

Niebawem będziemy świętować Jubileusz 50-lecia naszej szkoły. Uroczyste obchody odbędą się
12 października 2012 roku. Jubileusz zobowiązuje do nadania obchodom szczególnej rangi, dlatego serdecznie zapraszam do udziału w tym ważnym święcie wszystkich Absolwentów roczników 1962-2012 oraz pracowników szkoły. Państwa obecność przyczyni się do integracji naszej szkolnej społeczności. Wspólnie, w magiczny sposób, powróćmy do lat młodzieńczych oraz do wspomnień zaklętych w murach tej szkoły.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3
im. Stanisława Staszica we Włoszczowie

Wiesław Piech

Szczegółowy program obchodów możesz pobrać tutaj

Europejskie certyfikaty dla uczniów "Staszica"

6-go września 2012r. kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie otrzymała Europejskie Certyfikaty Umiejętności Komputerowych (ECDL) . Było to możliwe dzięki udziałowi szkoły w projekcie "Akademia kompetencji kluczowych - program rozwoju uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polski Wschodniej", którego celem jest zwiększenie potencjału zawodowego i społecznego uczniów. Od września 2010r. uczniowie klas I-III mają możliwość rozwijania swoich kompetencji kluczowych poprzez udział nie tylko w zajęciach komputerowych, ale również w zajęciach z języka angielskiego i podstaw przedsiębiorczości. Dzięki udziałowi w projekcie nauczyciele przedmiotów informatycznych, prowadzący zajęcia komputerowe, zdobyli uprawnienia egzaminatorów ECDL, a pracownie komputerowe ZSP Nr 3 zyskały status certyfikowanych Laboratoriów ECDL. Na zakończenie każdego etapu projektu wszyscy, którzy ukończą zajęcia otrzymują stosowne zaświadczenia oraz upominki, a najlepszym wręczane są cenne nagrody rzeczowe. "Cieszę się, że szkoła od kilku lat czynnie uczestniczy w różnych projektach unijnych, które niewątpliwie uatrakcyjniają ofertę edukacyjną szkoły. Wyrażam podziękowania dla osób odpowiedzialnych za realizację projektu, tj. Wioletty Bujak, Agnieszki Łęckiej oraz Justyny Kowalczyk." - dodaje pani wicedyrektor Marzena Kwasniuk.


Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

W dniu 3 września 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2012/2013.Wśród zaproszonych gości byli pan Zbigniew Matyśkiewicz starosta włoszczowski, komisarz Maria Płonkiewicz.Pan starosta wręczył stypendia Starosty Włoszczowskiego przyznawane najzdolniejszym uczniom : w dziedzinie nauki - Żaneta Lis z II b LO, w dziedzinie sportu - Iga Włudzik z lI b LO, w dziedzinie artystycznej - Edyta Toborek z II b LO. Podczas krótkiej części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem pani Anety Standerskiej i pani Anny Maciejczyk nie zabrakło miłych słów pod adresem pierwszoklasistów i wszystkich pozostałych.Nie zapomniano rownież o wydarzeniach z 1 września 1939 roku .

KOMUNIKAT

Informuje się, że podręcznik do matematyki do klasy I klas Technikum i Liceum autorstwa M.Karpiński, M.Dobrowolska, M.Braun, J.Lech "Matematyka z plusem" należy zakupić z rozszerzeniem


KOMUNIKAT

Egzaminy poprawkowe odbędą się 28 i 29 sierpnia 2012 r. według harmonogramu
pobierz harmonogram


KOMUNIKAT

Informuję się, że w dniu 30 czerwca 2012r. (sobota) sekretariat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie będzie czynny w godzinach 800 - 1400.


KOMUNIKAT

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w dniu 29. 06. 2012 r. /piątek/ o godz 9. 00 w sali gimnastycznej. Zapraszamy wszystkich wychowawców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.


Uruchamiamy Lokalną Akademię Cisco!

Od Września w naszej szkole uczniowie będą mieli możliwość pogłębiania swojej wiedzy informatycznej w ramach Lokalnej Akademii Cisco. Zajęcia będą miały formę kursu "IT Essientials: PC Hardware and Software" i będą skierowane przede wszystkim do uczniów technikum informatycznego. Więcej informacji można uzyskać w pracowni 1a u pana Tomasza Pilarskiego.

II miejsce w finale konkursu plastycznego "Piękne zakątki Powiatu Włoszczowskiego"

W dniu 18 maja 2012 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego "Piękne zakątki Powiatu Włoszczowskiego". Do udziału zgłoszono 322 prace z 26 szkół z terenu Powiatu Włoszczowskiego. Oceny prac dokonała Komisja powołana przez Starostę Włoszczowskiego. Tegoroczna maturzystka, uczennica klasy 3aLO ZSP3 Michalina Gacia zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Uczennica została zgłoszona do konkursu przez panią Ilonę Plebanek.


Wyróżnienie podczas finału V Konkursu Ekologicznego

25 kwietnia 2012 r. odbył się finał V Konkursu Ekologicznego pt. "Mamy tylko jedną Ziemię - nie zmienimy jej w pustynię - uczymy się ekologii" organizowanego przez Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach. Konkurs był organizowany pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Kielc, Starosty Powiatu Kieleckiego. Wyróżniona została praca multimedialna przygotowana pod kierunkiem p. Ilony Plebanek przez uczennicę klasy I Ti/l ZSP3 Agnieszkę Matyśkiewicz. Uczennica otrzymała nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplom.


I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Las w obiektywie"

25 kwietnia 2012 roku ogłoszono wyniki Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego "Las w obiektywie". Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach pod patronatem Polskiego Towarzystwa Turystyczno- Krajoznawczego oddział w Kielcach. I miejsce zajęła tegoroczna maturzystka, uczennica klasy 3aLO przy ZSP3 Marlena Młynek, która zgłosiła dwie prace fotograficzne. W konkursie wśród wielu uczniów w województwa świętokrzyskiego wzięło udział kilkunastu uczniów z naszej szkoły. Zwyciężczyni została zgłoszona do konkursu przez panią Ilonę Plebanek.


Jeden dzień z pracy Policjanta

Dzięki uprzejmości Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiej Policji w Kielcach - insp. Jarosława Szymczyka klasa II LO odwiedziła Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach. Młodzież zapoznała się z zadaniami Policji, charakterem pracy poszczególnych pionów. Następnie Policjanci pokazali odwiedzającym stanowisko kierowania, gdzie pracuje dyżurny przyjmujący zgłoszenia od mieszkańców miasta... czytaj więcej


Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ZSP Nr 3
na I Świętokrzyskim Sejmiku Młodzieży

28 maja 2012r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Krzysztof Bernat, Konrad Puchalski ( kl. II LO) oraz Halina Mierzwińska ( kl. Ib LO) reprezentowali naszą szkołę w I Świętokrzyskim Sejmiku Młodzieży zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Wyższej Szkoli Ekonomii i Prawa im. Edwarda Lipińskiego w Kielcach z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. czytaj więcej


Lubań- Praga- Wrocław majowy wyjazd szkoleniowy.

W dniach 9 -11 maja licealiści klasy II policyjno-prawnej uczestniczyli w kolejnym wyjeździe szkoleniowym w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej. Sam wyjazd został podzielony na trzy etapy, które były związane nie tylko z realizacją treści policyjno-prawnych, ale również z poznaniem atrakcji turystycznych. czytaj więcej
zobacz galerie


Wrażenia z wyjazdu edukacyjno-integracyjnego do Warszawy

W dniach 21-22 kwietnia 2012 roku 50-osobowa grupa uczniów wróciła z dwudniowego wyjazdu edukacyjno-integracyjnego do Warszawy. Celem wyjazdu było poznanie oferty edukacyjnej prestiżowych warszawskich uczelni, integracja grupy poprzez wymianę doświadczeń w zakresie wyboru dalszej drogi kształcenia, wspólne spędzanie czasu wolnego, uczestnictwo w ofercie kulturalnej kin i teatrów. czytaj więcej


UCZNIOWIE STASZICA W OGÓLNOPOLSKICH TURNIEJACH ZAWODOWYCH

W tym roku po raz pierwszy nasi uczniowie brali udział w dwóch ogólnopolskich turniejach dla szkół zawodowych, zorganizowanych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego im J. J. Śniadeckich w Poznaniu. 24 i 25 kwietnia nasi uczniowie kształcący się w zawodzie cukiernik: Krystian Stachura i Bartłomiej Cichoń wzięli udział w XV Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczym im. Wojciecha Kandulskiego. Podczas etapu praktycznego mieli do wykonania między innymi trzy torty na wybraną przez siebie okazję, ciastka bankietowe oraz figurki marcepanowe. Po części praktycznej przyszła kolej na sprawdzenie wiedzy teoretycznej. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na zadawane przez członków komisji pytania z zakresu technologii produkcji cukierniczej. W klasyfikacji końcowej nasi cukiernicy zajęli: Bartek 14, Krystian 17 miejsce Polsce. 26 i 27 kwietnia odbył się XV Ogólnopolski Turniej Piekarski im. Anny Butki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z tej samej klasy- 3 b Z: Mateusz Korpus i Marcin Sobczyk. Turniej ten również składał się z dwóch części - praktycznej i teoretycznej. W pierwszej uczestnicy musieli przygotować bułki, kajzerki, plecionki, chałki, rogale, drożdżówki oraz wzbudzający największe emocje wśród uczestników i jury: eksponat artystyczny - wystawienniczy na dowolnie przez siebie wybrany temat. W tej kategorii Marcin wykonał "Poznańskie Koziołki" a Mateusz "Wiatrak w Krasocinie". Podczas części teoretycznej zawodnicy zmagali się z pytaniami z zakresu produkcji piekarskiej. Nasi uczniowie wywalczyli zwolnienie z części pisemnej egzaminu z przygotowania zawodowego, a w końcowej klasyfikacji zajęli: Marcin 9 miejsce a Mateusz 16 w kraju. Serdecznie im gratulujemy. Uczniów do obu Turniejów przygotowywały nauczycielki przedmiotów zawodowych Anna Jamróz i Iwona Szumiał.


Pożegnanie klas maturalnych

Dzień 27 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. S. Staszica we Włoszczowie był obchodzony niezwykle uroczyście. O godz. 9:00 dla uczniów klas programowo najwyższych zabrzmiał "ostatni dzwonek". Spotkaniu przewodniczyła pani wicedyrektor - Marzena Kwasniuk oraz zaproszeni goście: przedstawiciel organu prowadzącego - Sektretarz Powiatu Włoszczowskiego pan Roman Wojtalczyk oraz przedstawiciel lokalnego przedsiębiorcy - dyrektor firmy DACHPOLL Włoszczowa - pan Michał Brewka. Uroczystość otwarto częścią artystyczną upamiętniającą Święto Konstytucji 3 Maja, w wykonaniu uczniów ZSP Nr 3 pod kierunkiem nauczyciela historii - pana Dawida Wójcika. Drugą część spotkania poświęcono pożegnaniu tegorocznych abiturientów. Tak hucznej uroczystości jeszcze nie było! Pani wicedyrektor - Marzena Kwasniuk podziękowała tegorocznym maturzystom za lata wytężonej pracy oraz życzyła zdania egzaminu zarówno maturalnego oraz zawodowego, aby tak jak dziś uśmiechnięci i zadowoleni przybyli do szkoły po upragnione świadectwa dojrzałości. Złożyła również podziękowania na ręce nauczycieli, rodziców, władz Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, zakładów pracy, sponsorów, za przygotowanie tegorocznych maturzystów do wyzwań, jakie stawia przed nimi współczesny świat. Po przemówieniach pani wicedyrektor - Marzeny Kwasniuk oraz przedstawiciela organu prowadzącego - pana Romana Wojtalczyka, wręczono tegorocznym abiturientom wyróżnienia za osiągnięcia naukowe oraz nagrody za udział w konkursach w różnych dziedzinach nauki na szczeblach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie symbolicznych umów o pracę na stanowisku operatora obrabiarek CNC dwóm abiturientom technikum przez dyrektora firmy DACHPOLL - pana Michała Brewkę. W imieniu zarządu firmy DACHPOLL Włoszczowa podziękował Dyrekcji Szkoły, a w szczególności wychowawcy klasy IV - panu Michałowi Kosteckiemu, za trud włożony w edukację oraz właściwe ukierunkowanie młodzieży. Podkreślił, wartość kształcenia w kierunkach zawodowych, twierdząc, że technik mechanik to zawód z przyszłością i warto się kształcić w tym kierunku. W dalszej części uroczystości nagrodzono maturzystów, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły oraz reprezentowali ją w różnych dziedzinach: Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariatu, Szkolny Klub Europejski, Szkolne Koło Literacko - Teatralne, Konkurs Historyczny "Krąg", godna postawa mieszkańca Internatu przy ZSP Nr 3 we Włoszczowie. Przy dźwiękach piosenki "We are the champions" zespołu Queen oraz wystrzałach confetti zostali wyróżnieni sportowcy włoszczowskiego "Staszica". Na zakończenie odbyła się część artystyczna uroczystości zorganizowana pod kierunkiem nauczycieli: języka polskiego - pani Iwony Kosteckiej oraz języka niemieckiego - pani Małgorzaty Mach. "Stoicie na rozdrożu dróg (.). Życzymy Wam, aby podróż w dorosłe życie była ciekawa, pełna przygód i doświadczeń, po prostu szczęśliwa" - na te słowa wypowiedziane przez młodszych kolegów niejednemu abiturientowi łza zakręciła się w oku.

galeria


XXXVIII Turniej Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

W dniach od 20 do 22 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Bogdana Chełmickiego w Rypinie odbywał się XXXVIII Turniej Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie, którego organizatorem jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich przy ścisłej współpracy z Wydziałem Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Najważniejszymi nagrodami są indeksy na ten wydział. W drugim etapie Turnieju uczniowie zmagali się z testem zawierającym 70 pytań dotyczących zagadnień technologii ogólnospożywczej i ekonomii oraz z projektem z dziedziny przemysłu mleczarskiego i 6 pytaniami problemowymi. Wszystkie zagadnienia znacząco wykraczały poza podstawę programową technika technologii żywności. Ostatniego dnia odbył się etap ustny z udziałem publiczności. W końcowej klasyfikacji nasi reprezentanci uplasowali się na 5 miejscu. Indywidualnie zajęli odpowiednio :
Patrycja Otczyk /III TŻ/ - 8 msc.
Agnieszka Klim /III TŻ/ - 12 msc.
Damian Świeboda /IV TŻ/ -22 msc.
W rezerwie oczekiwała Izabela Lipniak /IV TŻ/. Wszyscy nasi finaliści zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Ponadto Patrycja Otczyk jako laureatka Turnieju wywalczyła indeks na Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Gratulujemy uczniom oraz nauczycielkom przedmiotów zawodowych: p. Annie Jamróz i p. Lucynie Grzesińskiej.


X Konkurs Wiedzy o NSZZ "Solidarność" został rozstrzygnięty

Piątek 13 kwietnia okazał się dniem szczególnie szczęśliwym dla Joanny Rączkowskiej z klasy III b LO . Podczas uroczystego posiedzenia Zarządu Regionu Świętokrzyskiej "Solidarności" ogłoszono wyniki X Konkursu Wiedzy o NSZZ "Solidarność". Okazało się, że reprezentantka naszej szkoły z klasy policyjno-prawnej znalazła się w gronie laureatów, plasując się na IV pozycji spośród 61 uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego, którzy zakwalifikowali się do finału. Warto dodać, że Joasia po raz trzeci znalazła się w tym zaszczytnym gronie oraz że w drodze na szczyt pokonała ponad 500 osób biorących udział w zmaganiach konkursowych. Historia jest pasją, z którą Joanna wiąże swoją dalszą edukację, być może na studiach prawniczych. W przygotowaniach do konkursu wsparciem merytorycznym służyła p. Grażyna Jęczmyk.


DNI OTWARTE, CZYLI JAK NAS WIDZĄ GIMNAZJALIŚCI

12 i 13 kwietnia 2012 roku gościliśmy w szkole gimnazjalistów z terenu powiatu włoszczowskiego. Młodzież przybywała  w grupach zorganizowanych  pod opieką swoich nauczycieli oraz indywidualnie. Odwiedziło nas blisko 350 osób, a po egzaminach gimnazjalnych zapowiedziały się               z wizytą kolejne gimnazja.  Na uroczystości obecni byli goście specjalni- Robert Ślęzak, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Obywatelskich  Starostwa Powiatowego we Włoszczowie oraz absolwentki  naszej szkoły, p. Iwona Dobosz-dyrektor do spraw personalno-organizacyjnych w ZPUE i  p. Bernardetta  Prymas-właścicielka firmy handlowo –usługowej SEGURO we Włoszczowie.  Obie panie stanowią przykład, że  właściwie wybrany kierunek, zgodny z zapotrzebowaniem rynku pracy,  umożliwia  odniesienie sukcesu zawodowego.
Wicedyrektor Marzena Kwasniuk zaprezentowała atuty szkoły. Są to m.in. XI miejsce w rankingu najlepszych techników w województwie świętokrzyskim, wysoka zdawalność  matur oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, nowoczesna baza dydaktyczna oraz bogata oferta zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań. Elżbieta Sybis, kierownik projektu „Klucz do przyszłości”, wskazała na  liczne projekty unijne realizowane przez szkołę, dające uczniom możliwość udziału w bezpłatnych zajęciach, wyjazdach i obozach edukacyjnych.Dni otwarte w „Staszicu” to także element projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Gimnazjaliści obejrzeli  pracownie przedmiotowe, w których prezentowano specyfikę różnych kierunków  kształcenia, próbowali smakołyków wytworzonych w  szkolnej kuchni, zwiedzali szkołę, internat, strzelnicęi  boisko wielofunkcyjne „Orlik”. Ponadto podziwiali pokazy sztuk walki, umiejętności taneczne , wokalne i aktorskie naszych uczniów.W internacie na wszystkich oczekiwał ciepły posiłek. Przewodnikami naszych gości po szkole stali się uczestnicy projektu „Klucz do przyszłości”. Zwieńczeniem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu  na hasło promujące „Staszica”  oraz rozdanie nagród / w tym roku były to piłki z autografami zawodników kieleckich klubów sportowych/.
Oto najlepsze –naszym zdaniem – hasła:
1) Staszic-Twoja droga do sukcesu /Damian Skrzypek PG Kluczewsko/.
2) Gdy do Staszica się kierujesz, na swoją przyszłość głosujesz /Hubert Grot PG Kluczewsko/.
3) Staszic uczy i kształtuje, wiarę w przyszłość tu zyskujesz /Kuba Garbaczewski PG nr 2 Włoszczowa/.
4) Staszic –szkoła marzeń! /Karol Toborek PG Konieczno/.
5) Najlepsza szkoła na świecie… Staszic-jak wiecie /Kamil Ptak PG Konieczno/.
6) Staszic-inwestycja w Twoją przyszłość /Angelika Jonak PG Konieczno/.
7) Szukasz szkoły jakich mało? Staszica wybieraj śmiało! /Ewa Waczyńska PG Moskorzew/.

zobacz galerie


XVII Targi Edukacyjne EDUKACJA

Uczniowie klasy III TU wzięli udział w Targach Edukacyjnych EDUKACJA w Kielcach. Targi Edukacyjne są miejscem spotkań, wymiany doświadczeń, pomagają młodzieży w wyborze dalszej drogi kształcenia.więcej


"Wiosna, ach to Ty"

Słowami tekstu piosenki z repertuaru Marka Grechuty uczniowie klas Ib LO, II LO, I Tż/h i III Tu rozpoczęli apel z okazji Dnia Wiosny.W wiosenny nastrój wprowadził zebranych przygotowany montaż muzyczno-słowny oraz pantonima, wyróżniona podczas Powiatowego Przeglądu Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych w kwietniu 2011r. Na zakończenie uroczystości wybrano najlepiej przebraną klasę. Do konkursu stanęły cztery klasy-I b LO, III Tu, II Te i II LO.Uczniowie zaprezentowali się w pełnej krasie-nie tylko ubioru, ale i sposobu prezentacji.Przebierańcy zaimponowali komisji pomysłowością, dlatego wybór najlepszej klasy był nie lada wyzwaniem dla jury.Zwyciężyła klasa II LO, drugie miejsce zajęła Ib LO, trzecie - II Te i III Tu.Gratulujemy ! zobacz galerie


DNI OTWARTE


Zapraszamy uczniów klas III gimnazjum na DNI OTWARTE do "Staszica". Oczekujemy na Was:

 • 12 kwietnia 2012 r. w od godz. 8.30 do 11.00 oraz od 11.30 do 14.00,
 • 13 kwietnia 2012 r. (dla gości odwiedzających nas indywidualnie).

 • W programie przewidziano zwiedzanie szkoły, pokazy, prezentacje, konkursy z cennymi nagrodami, poczęstunek i inne atrakcje. Każdy gimnazjalista otrzyma od nas gadżety promocyjne. Ze względów organizacyjnych prosimy sekretariaty szkół o przesłanie na adres e-mail: zsp3sekretariat@op.pl wykazu uczniów /imię i nazwisko/ biorących udział w "Dniach otwartych". Spotkanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


  My też świętowaliśmy...

  8 marca obejrzeliśmy niecodzienny spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu chłopców z klasy III TM. Ukazali oni rolę i znaczenie kobiet we współczesnym społeczeństwie, czym zachwycili nie tylko dziewczęta, ale również całe grono pedagogiczne. Występ artystyczny składał się m.in. z recytacji utworów poetyckich oraz z piosenek , które wzbudziły powszechny aplauz dzięki mistrzowskiemu wykonaniu. Kabaret, piosenki, a także wiersze i narracja wywołały radość na twarzach szkolnej publiczności. Czekamy z niecierpliwością na kolejny występ tych młodych chłopaków i ponowne objawienie ich ukrytych talentów. W twórczym trudzie uczniów dyskretnie wspomagały p. Mariola Koza oraz p. Elżbieta Duda.
  galeria


  "Nie taki native speaker straszny jak go malują..."

  W dniu 5-go marca 2012r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z native speakerem p. Wiesławem Jurkiem. Uczniowie w ramach projektu "Akademia kompetencji kluczowych... " mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego. Młodzież pod czujnym okiem p. Justyny Wolskiej - Róg, pytała o to, jak ich angielscy rówieśnicy spędzają wolny czas, jakie maja upodobania kulinarne, jak wygląda tamtejszy system edukacji, jakie zawody są najbardziej popularne. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze, a prowadzący umiejętnie włączał uczestników do rozmowy. Uczniowie mogli w praktyce wykazać się swoimi kompetencjami językowymi i komunikacyjnymi.


  ŚLADAMI WYSPIAŃSKIEGO... - RELACJA Z OBOZU JĘZYKOWEGO W KRAKOWIE

  W dniach 20-23.02.2012 roku licealiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 we Włoszczowie uczestniczyli w obozie językowym w Krakowie. Młodzież kształciła umiejętność posługiwania się językiem angielskim zarówno w teorii, jak i w praktyce. Zwiedzanie miasta stało się okazją do doskonalenia umiejętności lingwistycznych również dzięki przewodniczce, która informacje na temat poszczególnych miejsc przekazywała w języku polskim oraz angielskim. Czytaj więcej...

  GALERIA


  Relacja z obozu matematycznego w Zakopanem

  Drugi tydzień zimowych ferii był "odlotowy" wg zgodnej opinii licealistów uczestniczących w projekcie "Klucz do przyszłości" współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Obóz matematyczny to jeden z elementów projektu unijnego realizowanego przez naszą szkołę. Dotychczas uczestnicy projektu odbywali lekcje matematyki w ramach projektu podczas zajęć pozalekcyjnych w szkole. Wyjazd do Zakopanego miał charakter edukacyjno-rekreacyjny.Czytaj więcej...

  GALERIA


  Naucz się kochać...

  to motto akademii, przygotowanej przez opiekunów szkolnego koła literacko - teatralnego, w wykonaniu uczniów klasy I bLO, I TŻ/H i II LO. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie i przedstawiła montaż trzech sztuk teatralnych: " Miłość w antycznej Grecji", reinterpretację "Romea i Julii"oraz fragment "Zemsty" w oprawie muzycznej Edyty Toborek i Joanny Magdziarz. Gromkie brawa były największą nagrodą dla naszych młodych talentów aktorskich. Gratulujemy występu.

  GALERIA


  KOMUNIKAT

  Aby uzyskać informację o projektowanych zmianach, dotyczących "Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie, ul. Wiśniowa 23", w ZSP Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie kliknij TUTAJ


  Praktyka biznesu- spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą

  Na dodatkowych zajęciach z podstaw przedsiębiorczości realizowanych w ramach projektu "Akademia kompetencji kluczowych" odbyło się spotkanie uczniów klasy I TUB z lokalnym przedsiębiorcą. Zaproszenie przyjęła pani Beata Kącka-założycielka i właścicielka Biura Rachunkowego Lex-Bufiks we Włoszczowie. Pani Beata opowiedziała młodzieży skąd wziął się pomysł na założenie przedsiębiorstwa właśnie o takim profilu oraz w jaki sposób rozwijało się jej przedsiębiorstwo. Obecnie Lex-Bufiks jest prężnie rozwijającą się, nowoczesną firmą księgową. Właścicielka firmy przekazała wiele cennych wskazówek na temat prowadzenia biznesu, pozyskiwania funduszy, szukania własnego pomysłu na firmę. Podkreśliła, że aby prowadzić własną działalność gospodarczą trzeba być nie tylko osobą zdeterminowaną, ale przede wszystkim dobrze przygotowaną. Trzeba być pewnym, że przedsięwzięcie ma szanse na sukces i nie poddawać się przy pierwszych niepowodzeniach.


  Staszic w hołdzie Wisławie Szymborskiej

  8 lutego 2012 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie odbył się uroczysty apel w hołdzie zmarłej 2 lutego, pisarce Wisławie Szymborskiej. Uczniowie pod kierunkiem pań: Anety Standerskiej i Renaty Basoń przygotowali na dzień przed pogrzebem znakomitej poetki montaż słowno - muzyczny, by w refleksyjnym nastroju pożegnać: " wspaniałą Damę Orła Białego, nagrodzoną znakomitymi wyróżnieniami, a przy tym skromną i autoironiczną". Twórczość tej poetki ma charakterystyczny wyraz. Wkładała dużo uczuć w swoje wiersze, dzięki czemu jej poezja została nagrodzona Nagrodą Goethego (1991), później Nagrodą Herdera oraz Literacką Nagrodą Nobla (1996). W nastroju zadumy nad ludzką egzystencją młodzież i nauczyciele naszej szkoły uczcili pamięć Noblistki.


  KOMUNIKAT

  Zebranie podsumowujące działalność dydaktyczno-wychowawczą za I półrocze roku szkolnego 2011/2012 wychowawców klas z rodzicami uczniów odbędzie się w dniu 28. 02. 2012 r. /wtorek/ o godzinie 16.00 i 16.45


  SZKOLNA LIGA STRZELECKA

  W mroźny niedzielny ranek 15 stycznia 2012 roku strzelnica w Pilczycy przeżywała prawdziwe oblężenie. Przyjechało aż 26 ekip, by wziąć udział w Drużynowych Zimowych Zawodach Strzeleckich. Przy okazji odbyła się również inauguracja Szkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych. Po pierwszym starciu w rywalizacji drużyn prowadzą "nasi" w składzie: Domaradzki Piotr (72 pkt.), Chudebski Wojciech (41 pkt.) oraz Chudebski Bogdan (54 pkt.) Razem ustrzelili 167 pkt. Dalsze miejsca na podium zajęły dwie drużyny reprezentujące LO im. gen. Sikorskiego. Kolejna konfrontacja w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej już niebawem.

  Przy okazji informujemy, że strzelnica pneumatyczna przy naszej szkole od 1 lutego 2012 r. będzie otwarta we wtorki i czwartki od 15.30 do 18.30. Każdy może przyjść, by sprawdzić swoje umiejętności.


  Ranking najlepszych techników w województwie świętokrzyskim

  10 stycznia 2012r. ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół przygotowanego przez dziennik "Rzeczpospolita" i miesięcznik "Perspektywy". Nasza szkoła znalazła się na 11 miejscu wśród najlepszych techników w województwie świętokrzyskim.W roku 2012 Kapituła Rankingu brała pod uwagę następujące kryteria:
  -wynik matury z przedmiotów obowiązkowych
  -wynik matury z przedmiotów dodatkowych
  -sukcesy w olimpiadach
  - wynik egzaminu zawodowego
  -opinię akademicką.
  Jesteśmy jedynym technikum z Włoszczowy, które znalazło się w gronie najlepszych techników województwa świętokrzyskiego. Liczymy, że obecni maturzyści również staną na wysokości zadania i będą walczyli o jeszcze wyższe miejsce w rankingu.


  KONKURS DLA NAUCZYCIELI

  Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak ogłasza konkurs na scenariusz cyklu zajęć edukacyjnych, dotyczących praw najmłodszych. Konkurs, ogłoszony w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka, skierowany jest do pedagogów, wychowawców, nauczycieli oraz studentów wyższych uczelni. więcej


  Co poleca szef kuchni Monte Carlo?

  13 grudnia gościliśmy w szkole kucharzy z restauracji Monte Carlo z Kielc, którzy przeprowadzili dla młodych adeptów żywienia warsztaty kulinarne pod hasłem "Wiemy, co jemy i zdrowo żyjemy". Zajęcia odbywały się dwuetapowo. Najpierw w ramach pokazu kulinarnego szef kuchni wyczarował zupę krem z borowików z kluseczkami drobiowymi, do tego przygotował mirunę w blinie jabłkowej oraz makaron penne ze szpinakiem. W drugiej części warsztatów onieśmieleni uczniowie pod okiem mistrza komponowali dania własne, tj. roladki z drobiu ze szpinakiem, sałatkę świętokrzyską oraz śledzie po japońsku. Na zakończenie odbyła się degustacja przygotowanych potraw. galeria


  III Edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o AIDS

  Od trzech lat w szkołach ponadgimnazjalnych z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z AIDS organizowany jest Powiatowy Konkurs Wiedzy o AIDS. W bieżącym roku szkolnym organizatorem i gospodarzem III EDYCJI był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie. Konkurs ten jest bardzo ważnym elementem działań profilaktycznych, mającym na celu poprawić świadomość prozdrowotną młodzieży, aby teraz i w przyszłości mogła stawiać czoło zagrożeniom jakie niesie współczesna cywilizacja oraz przyczynić się do propagowania przez nich zdrowego stylu życia. Konkurs odbył się 5 grudnia 2011 o godzinie 1000 w świetlicy internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3, którego ogólnopolskie hasło brzmi "WIEDZA RATUJE ŻYCIE". więcej


  "Ekologia my i region, w którym żyjemy!"

  2 grudnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale XXI edycji konkursu "Ekologia, my i region w którym żyjemy". Konkurs miał zasięg wojewódzki i organizowany był przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Lasy Państwowe, Kuratorium Oświaty i Urząd Marszałkowski. W I etapie, który polegał na przygotowaniu filmu, prezentacji, posteru bądź reportażu na wybrany temat, udział wzięło 430 uczniów z 55 placówek oświatowych z całego województwa. Nasi uczniowie /Paweł Woldański, Marek Jakubowski, Krzysztof Gruzło, Mikołaj Nowak/ byli jedynymi reprezentantami powiatu włoszczowskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, którzy dotarli do finału tegoż konkursu. Chłopcy stworzyli film o charakterze reportażowym na temat walorów wybranego parku krajobrazowego w naszym województwie, plasując się ostatecznie na V miejscu. Za swój trud otrzymali plecaki, mapy, książki i kompasy. Nagrody otrzymała również szkoła w postaci aparatu fotograficznego firmy Sony, map, książek i kalendarza o tematyce przyrodniczej. Gratulacje dla uczniów i ich opiekuna - p. Justyny Kowalczyk.


  Projekt " Szkoła Nowych Technologii"

  Nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w pionierskim projekcie organizowanym przez firmę Microsoft we współpracy z wydawnictwem WSiP pod nazwą " Szkoła Nowych Technologii". Jest to element międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning. Celem projektu jest udostępnienie młodzieży oraz kadrze nauczycielskiej najnowszej wiedzy i umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii edukacyjnych. Wiedzę tę przekazywać będą trenerzy Microsoft oraz eksperci w dziedzinie wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu. W ramach projektu prowadzone będą szkolenia dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów. Uczniowie zapoznają się z najnowszymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. W efekcie stworzy to młodym ludziom szanse rozwoju i dobrze przygotuje do życia w nowoczesnym świecie. Dodatkowo otrzymają bezpłatny dostęp do legalnego oprogramowania, w szczególności dostęp do programu DreamSpark oraz możliwość wzięcia udziału w konkursie "High School Tech Hero" . Nauczyciele poznają nowoczesne narzędzia umożliwiające prowadzenie atrakcyjnych zajęć, uczących twórczego, otwartego myślenia ( internetowe platformy edukacyjne, programy dla szkół, elektroniczne podręczniki, tablice interaktywne, tablety) - zgodnie z duchem reformy edukacji oraz wymogami skomputeryzowanego świata XXI wieku. Pierwsze szkolenia w naszej szkole odbędą się już w grudniu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy projektu otrzymają certyfikaty. Zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa. Szczegółowych informacji udziela p. Mariola Koza, p. Agnieszka Łęcka i p. Aneta Jaszewska.


  Miłośnicy poezji są wśród nas...

  Z okazji 108 rocznicy urodzin poety i działacza ludowego Feliksa Raka z Borowca, Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zorganizowała V Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka. W konkursie wzięły udział uczennice z naszej szkoły: Jolanta Chruściel z klasy I"b" LO i Ewelina Simlat z klasy I TŻ/H. 5 listopada 2011r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu. Za swoją twórczość poetycką Ewelina Simlat otrzymała wyróżnienie i nagrody książkowe. Wkrótce wiersze Eweliny zostaną opublikowane w tomiku poetyckim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  Ewelinina Simlat z opiekunem : Anetą Standerską


  Katarzyna Skwarek znowu zwyciężyła!

  20.X.2011 w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyła się XI edycja Konkursu wiedzy o środowisku przyrodniczym powiatu włoszczowskiego dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce w swojej kategorii wiekowej ponownie zajęła Katarzyna Skwarek z klasy III a LO. Merytorycznie wspierała Kasię p. Ilona Plebanek. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o walorach przyrodniczych naszego powiatu, rozbudzanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy o Ziemi Włoszczowskiej. Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie wysłuchali wykładu połączonego z prezentacją multimedialną na temat ochrony przyrody na terenie województwa, wygłoszonego przez pracownika Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach, panią Magdalenę Michalik. Nagrody -w postaci aparatów cyfrowych dla laureatów oraz wydawnictw książkowych dla pozostałych uczestników - wręczył Starosta Włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz.


  Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów

  dla szczególnie uzdolnionych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Województwie Świętokrzyskim w 2011/2012 roku, w ramach projektu - Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych woj. świętokrzyskiego.pobierz


  WYJAZD EDUKACYJNY DO WARSZAWY

  Młodzież ze Staszica uczestniczyła w wyjątkowej wycieczce do Warszawy. Rozpoczęliśmy od cudu cywilizacji, czyli Centrum Nauki Kopernik. Dla naszych uczniów było to inspirujące doświadczenie, któremu towarzyszył nie tylko naukowy duch - stwierdziła organizatorka wyprawy, p. Aneta Jaszewska... więcej


  Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

  14.11.2011r. Znane są już wyniki I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Naszą szkołę w dalszych zmaganiach /w Zespole Szkół nr 1 im. Św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie/ reprezentować będą: Damian Wiśniewski - kl. III TL, Łukasz Krakowiak - kl. III TL, Hubert Cygan - kl. IV TL. Etap szkolny zorganizował p. Grzegorz Basoń. Gratulacje dla uczniów i nauczyciela.


  Europejskie certyfikaty dla uczniów "Staszica"


  14-go listopada 2011r. 46 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie otrzymało Europejskie Certyfikaty Umiejętności Komputerowych (ECDL) . Było to możliwe dzięki udziałowi szkoły w projekcie "Akademia kompetencji kluczowych - program rozwoju uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polski Wschodniej", którego celem jest zwiększenie potencjału zawodowego i społecznego uczniów. Od września 2010r. do czerwca 2012r. uczniowie klas I-III mają możliwość rozwijania swoich kompetencji kluczowych poprzez udział nie tylko w zajęciach komputerowych, ale również w zajęciach z języka angielskiego i podstaw przedsiębiorczości. Dzięki udziałowi w projekcie nauczyciele przedmiotów informatycznych, prowadzący zajęcia komputerowe, mieli możliwość zdobycia uprawnień egzaminatorów ECDL, a pracownie komputerowe ZSP Nr 3 zyskały status certyfikowanych Laboratoriów ECDL. Na zakończenie pierwszego etapu projektu (czerwiec 2011r.) wszyscy, którzy ukończyli zajęcia otrzymali upominki, a najlepszym wręczono cenne nagrody rzeczowe. Dyrekcja jest dumna, że szkoła czynnie uczestniczy w różnych projektach unijnych, które niewątpliwie uatrakcyjniają ofertę edukacyjną szkoły i wyraża podziękowania dla osób bezpośrednio odpowiedzialnych za realizację projektu, tj. Wioletty Bujak, Agnieszki Łęckiej oraz Justyny Kowalczyk.


  Stypendia Prezesa Rady Ministrów

  7 listopada w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie odbyła się gala wręczania stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kieleckiego, włoszczowskiego, koneckiego i jędrzejowskiego. W tym zaszczytnym gronie stypendystów znaleźli się także nasi uczniowie: Joanna Rączkowska z kl. III "b" LO i Grzegorz Rak z kl. III TI. Przez trudy do gwiazd, droga młodzieży! galeria


  Bądź darem dla drugiego człowieka

  Pod takim hasłem młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie włączyła się w akcję oddawania krwi. Na zaproszenie pani Kamili Lenart ekipa wyjazdowa RCKK Kielce przybyła 10 listopada do Internatu ZSP3, gdzie czekali nauczyciele i młodzież. Zgłosiło się aż 85 uczniówwięcej
  galeria


  11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  W środę, 9 listopada 2011r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż muzyczno-słowny przedstawił chór z klas I a,b LO, I Tżh, II LO, I Tm, IV T el pod kierunkiem pani Grażyny Jęczmyk i pani Wioletty Banach. Młodzież w sposób podniosły ukazała pełną bólu drogę ''Matki Ojczyzny'' ku upragnionej wolności.Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków na stałe wpisało się w kalendarz. W dniu 10 listopada 2011r. uczniowie naszej szkoły wystąpili ze swą pełną powagi i zadumy akademią na Sesji Rady Powiatu. Galeria ze szkolnej a kademii tutaj


  Wizyta Anity Gargas

  Na zaproszenie Dyrekcji i Szkolnego Koła Caritas do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 3 we Włoszczowe przyjechała pani Anita Gargas, dziennikarka "Gazety Polskiej" i telewizji. Opowiadała młodzieży o pracy w mediach, chętnie udzielała odpowiedzi na zadawane pytania przez młodzież. Spotkanie upływało w miłej atmosferze.


  Konferencja podsumowująca projekt


  W dniu 27.10.2011r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica odbyła się międzyszkolna konferencja podsumowująca projekt "Brytyjski system kształcenia zawodowego" realizowany w ramach programu Leonardo da Vinci "Uczenie się przez całe życie". W konferencji uczestniczył przedstawiciel organu prowadzącego szkołę, dyrekcja ZSP Nr 3 i zainteresowani nauczyciele. Koordynatorki projektu - p. Agnieszka Łęcka i p. Wioletta Bujak przedstawiły prezentację multimedialną, ze zwróceniem szczególnej uwagi na rezultaty i efekty jakie przyniósł projekt. Przypomnijmy, że w ferie zimowe ubiegłego roku szkolnego, nauczyciele przedmiotów zawodowych w/w placówki mieli możliwość uczestniczenia w wymianie doświadczeń w Stafford w Wielkiej Brytanii.
  więcej o projekcie


  Włoszczowa w olimpiadzie logistycznej

  Ponad 6 tysięcy uczniów wzięło udział w I etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zawody odbyły się 21 października 2011r. w 186 szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju. Wśród nich byli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak co roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury. W etapie szkolnym IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej wzięło udział 28 uczniów z Włoszczowy. To już trzeci start naszej szkoły w zmaganiach młodych logistyków. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki I etapu.


  Zaproszenie na konferencję podsumowującą projekt
  "Brytyjski system kształecnia zawodowego"


  Dyrekcja i koordynarorzy projektu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie zapraszają wszystkich zainteresowanych nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu na konferencję podsumowującą projekt "Brytyjski system kształcenia zawodowego" realizowany w ramach programu Leonardo da Vinci - "Uczenie się przez całe zycie", która odbędzie się 27.10.2011r. o godzinie 10:30 w świetlicy internatu ZSP3.
  program konferencji


  Wręczenie dokumentów Europass Mobility


  13 października 2011 roku, na akademii z okazji "Dnia Edukacji Narodowej", 15 uczestników projektu "Brytyjski system kształcenia zawodowego" otrzymało Europass Mobility - dokument potwierdzający odbycie europejskiej ścieżki kształcenia. Potwierdza on międzynarodową wymianę doświadczeń. Znaczenia dokumentowi dodaje fakt, że jego treść jest poświadczona zarówno przez krajową organizację wysyłającą, jak i przez zagraniczną organizację przyjmującą.
  więcej o projekcie


  Dzień Edukacji Narodowej

  13 października 2011 r. społeczność naszej szkoły zebrała się na uroczystym apelu poświęconym obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Przy tej okazji odbyło się również ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na spotkanie przybyli także dr Robert Ślęzak, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Obywatelskich oraz p. Marek Nowak, przewodniczący Rady Rodziców. Były kwiaty, podziękowania oraz życzenia dalszej owocnej pracy dla wszystkich pedagogów i pracowników oświaty. Występ artystyczny przygotowała grupa uczniów pod opieką p. Justyny Wolskiej-Róg oraz p. Ilony Plebanek. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół "Nemezis". galeria


  Projekt "Akademia kompetencji kluczowych…" w roku szkolnym 2011/2012 - zapraszamy do udziału w dodatkowych, bezpłatnych zajęciach!

  Miło nam poinformować, że również w tym roku szkolnym ok.90-u uczniów naszej szkoły będzie uczestniczyło w zajęciach z języka angielskiego, przedsiębiorczości oraz zajęciach komputerowych ECDL. Najliczniejszą grupę będą stanowili uczestnicy zajęć komputerowych. We wrześniu rozpoczął się nabór na zajęcia i potrwa on do połowy października. Zajęcia rozpoczną się w październiku po przeprowadzeniu zdalnych testów wstępnych wśród zainteresowanej młodzieży. Wszelkimi sprawami organizacyjnymi na terenie szkoły zajmują się,: p. Wioletta Bujak, p. Agnieszka Łęcka, p. Justyna Kowalczyk. więcej informacji


  Rekrutacja 2011/2012

  W roku szkolnym 2011/2012 w naszej szkole zostało utworzonych 9 klas pierwszych.W III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi-klasa I a o kierunku ogólnym i klasa I b o kierunku policyjno-prawnym.W Technikum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi powstały 4 klasy:
  w zawodzie technik hotelarstwa i technik technologii żywności,
  w zawodzie technik informatyk i technik logistyk,
  w zawodzie technik mechanik i technik elektryk,
  w zawodzie technik organizacji usług gastronomicznych i technik budownictwa.
  W Zasadniczej Szkole Zawodowej utworzono 3 klasy- 2 w cyklu trzyletnim i 1 w cyklu dwuletnim. Podziękowania dla szkolnej komisji rekrutacyjno-kwalifikacyjnej pod kierunkiem pana Piotra Dziuby.


  KOMUNIKAT

  Informuje się, że w wyniku postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko "pomoc biurowa w szkole" przeprowadzonego w dniu 28 września 2011 r. największą ilość punktów uzyskała Pani Ewa Malicka zamieszkała we Włoszczowie.


  Wyniki egzaminów zawodowych

  wyniki egzaminu z przygotowania zawodowego pobierz tutaj


  KOMUNIKAT

  Informuje się, że przedmiotowe posiedzenia Komisji rozpatrującej podania o zatrudnienie na stanowisko pomocy biurowej w sekretariacie ZSP nr 3 we Włoszczowie odbędzie się w dniu 28 września 2011 r. w siedzibie szkoły. Prosi się kandydatów o stawienie się w/w terminie o godz.9:00 do ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej.


  OGŁOSZENIE

  DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 3 IM. STANISŁAWA STASZICA WE WŁOSZCZOWIE Poszukuje kandydatów na wolne stanowisko pracownicze- pomoc biurowa w pełnym wymiarze czasu pracy. ogłoszenie i kwestionariusz  Klasa policyjno-prawna z wizytą na Kieleckim Salonie Przemysłu Obronnego


  W dniu 7 września 2011r. uczniowie klasy II policyjno-prawnej III Liceum Ogólnokształcącego naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym podczas XIX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. więcej

  Rozpoczynamy kolejny , nowy rok szkolny ...


  W dniu 1 września 2011r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica, jak co roku, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012. Wśród zaproszonych gości byli: sekretarz powiatu Roman Wojtalczyk, komisarz Maria Płonkiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Młynek. Podczas uroczystości zabrał głos m.in. Roman Wojtalczyk, który wręczył stypendia Starosty Włoszczowskiego Agacie Noga w dziedzinie sportu i Monice Robak w dziedzinie nauki. Po części oficjalnej przedstawiono krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Agnieszki Łęckiej i Pani Agnieszki Chorab. Młodzież życzenia samych dobrych ocen kierowała w szczególności do uczniów klas maturalnych, a także klas pierwszych i wszystkich pozostałych. Zwróciła się również do nauczycieli życząc, aby współpraca ze społecznością uczniowską układała się jak najlepiej. Nie zapomniano również, co wydarzyło się we wrześniu 1939 roku. Piosenką "biały krzyż" K. Klęczona uczennica klasy 3LO Justyna Smolich uczciła pamięć tych, którzy oddali życie dla ojczyzny. Na zakończenie jeszcze raz młodzi artyści podkreślili, że najważniejsze, by nasza szkoła była miejscem przyjaznym dla ucznia, a nauka w niej owocna i przyjemna. galeria


  "Wszystko, co we mnie, jest z Secemina"


  Pod hasłem "Wszytsko, co we mnie, jest z Secemina" 19.05.2010r. w Seceminie odbyło się spotkanie z poetą Janem Lohmanem, poetą, prozaikiem, członkiem Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, potomkiem ostatnich właścicieli dworu w Seceminie. więcej

  Wyjazd szkoleniowy klasy IIbLO


  Realizując plan dydaktyczny zawarty w nowatorskiej koncepcji kształcenia młodzieży naszej szkoły, który został wprowadzony do procesu edukacyjnego jako innowacja policyjno-prawna kładąca nacisk na zagadnienia prawnicze i bezpieczeństwo publiczne, uczniowie klasy II b LO w dniach od 10 maja do 12 maja uczestniczyli w kolejnym wyjeździe szkoleniowym. czytaj dalej

  Leonardo da Vinci we włoszczowskim Staszicu


  W dniach 19-20 kwietnia 2011r. gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów powiatu włoszczowskiego oraz jędrzejowskiego. Na tą okoliczność przygotowana została wystawa fotografii i pamiątek przywiezionych z Wielkiej Brytanii. Przypominamy, że nauczyciele przedmiotów zawodowych ze Staszica uczestniczyli w projekcie pt. "Brytyjski system kształcenia zawodowego" w ramach programu Leonardo da Vinci "Uczenie się przez całe życie". czytaj dalej

  OGŁOSZENIE

  DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 3 IM. STANISŁAWA STASZICA WE WŁOSZCZOWIE
  Poszukuje kandydatów na animatorów sportu w ramach projektu pilotażowego "Animator - Moje Boisko ORLIK 2012" więcej


  DNI OTWARTE SZKOŁY


  Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie zaprasza uczniów klas III gimnazjum na "Dni otwarte", które odbędą się 19 i 20 kwietnia 2011 r.
  W programie spotkania przewidziano prezentacje multimedialne, film, lekcje otwarte, pokazy umiejętności uczniowskich, prezentacje kierunków kształcenia, zwiedzanie szkoły, konkursy z cennymi nagrodami oraz poczęstunek z piosenką. Chcemy, aby uroczystość przyczyniła się do integracji środowisk uczniowskich oraz by sprzyjała refleksji o roli kształcenia. Gimnazjaliści otrzymają materiały promocyjne. Spotkanie jest współfinansowane przez Unię Europejską
  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


  Konkurs filmowy!!!


  Zapraszamy do udziału w Konkursie Filmowym adresowanym do uczniów Zespołu Szkół Pomadgimnazjalnych Nr 3
  we Włoszczowie pod hasłem: "Staszic moją szkołą jest - tak jest tak jest".

  Regulamin konkursu

  Obejrzyj plakat


  EKONOMISTKA ZE STASZICA W FINALE OLIMPIADY
  WIEDZY O REGIONIE I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


  Urszula Jednorał uczennica klasy 4 technikum ekonomicznego została zakwalifikowana po dwu stopniowych eliminacjach do etapu centralnego XI Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości zorganizowanej przez Konsulat Brytyjski
  w Łodzi. Ula będąc uczennicą Staszica brała udział w każdej edycji OWoRiP, a w tym roku znalazła się w trójce najlepszych ekonomistów województwa świętokrzyskiego. Napisała juz projekt pt.: "Biznes plan wybranego przedsięwzięcia", który jest kolejnym kwalifikatorem do etapu centralnego. Pomocą i nadzorem merytorycznym służyła opiekun: pani Aneta Jaszewska.

  Gratulujemy Ekonomistce Uli!!!!!!!!!!
  Życzymy sukcesu w Etapie Centralnym 28 kwietnia 2011 w Łodzi.

  Więcej w zakładce olimpiady


  Konkurs wiedzy europejskiej Europa to My!


  4 kwietnia 2011 w Naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o UE, zorganizowany przez Biuro Parlamentarne Europoseł Róży Thun i Stowarzyszenie Projekt Polska pod honorowym patronatem Świętokrzyskiej kurator Muzoł Małgorzaty
  i Wojewody Świętokrzyskiej Bożentyny Pałki-Koruby. W szranki wiedzy o Wspólnej Europie w etapie szkolnym stanęło 20 uczniów z klas : IV TE, II TE i TI oraz I TE. więcej


  Oni żyli wśród nas.


  W miniony czwartek ( 31.03.2011r.) w naszej szkole na zaproszenie Stowarzyszenia "Włoszczowa- Stop podziałom" gościła pochodząca z Włoszczowy, Pani dr Edyta Gawron, Adiunkt w Zakładzie Historii Żydów Katedry Judaistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Kierownik Ośrodka Studiów nad Historią i Kulturą Żydów Krakowskich. Podczas dwugodzinnego wykładu, w którym uczestniczyli uczniowie klas maturalnych, Pani dr Edyta Gawron omówiła historię mieszkańców Włoszczowy pochodzenia żydowskiego od czasów ich przybycia do naszego miasta do chwili ich zagłady w 1942, podczas likwidacji getta włoszczowskiego. W prezentacji wykorzystano materiały fotograficzne pochodzące ze zbiorów prywatnych. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać dzieje naszego miasta oraz podstawy obyczajów i kultury żydowskiej mieszkańców przedwojennej Włoszczowy. Oni żyli wśród nas, teraz została po nich tylko historia.


  Nasz udział w Świętokrzyskiej Gali Talentów


  29 marca 2011 r. w Sali Kominkowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyła się I Świętokrzyska Gala Talentów "Semper in altum".Celem uroczystości było uhonorowanie laureatów olimpiad ze szkół ponadgimnazjalnych oraz dyrektorów najlepszych szkół. czytaj dalej


  Oddając krew - darujesz życie


  W środę 30 marca uczniowie "Staszica" honorowo oddali krew, udowadniając po raz kolejny, że potrafią pomagać.
  W akcji brało udział 48 pełnoletnich uczniów naszej szkoły, którzy w sumie oddali 21,6 litra krwi. czytaj dalej


  Mamy wymarzoną strzelnicę sportową!


  Z radością informujemy, że 25 lutego 2011 r. nastąpiło oficjalne otwarcie strzelnicy, o czym donosiła prasa, natomiast od 21 marca 2011 r. strzelnica rozpocznie swą działalność. Oznacza to, że w dniach 21-23 marca wstęp na obiekt będzie bezpłatny, natomiast później można będzie strzelać w wyznaczone dni. Wszyscy są zgodni, że jest to najnowocześniejsza strzelnica w województwie świętokrzyskim. Zdjęcia z uroczystości zamieszczone są w galerii

  .


  Recytatorska passa Moniki


  Reprezentantka naszej szkoły, Monika Stęplewska z klasy II "b" LO, zajęła 1 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych podczas hufcowych eliminacji harcerskiego konkursu recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie". czytaj dalej


  XVI edycja Targów "EDUKACJA"


  W dniu 16 marca 2011 roku młodzież naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Kielcach. więcej


  "Staszic" w Wielkiej Brytanii


  W dniach 31.01.2011r. - 11.02.2011r. piętnastu nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Stanisława Staszica uczestniczyło w wymianie doświadczeń w ramach programu Leonardo da Vinci "Uczenie się przez całe życie". czytaj dalej

  Rezultaty wypracowane w ramach projektu 


  Laboratorium Edukacyjne ECDL


  Miło nam poinformować, że od stycznia 2011 roku nasze pracownie komputerowe są certyfikowanymi Laboratoriami ECDL, w którym mogą odbywać się egzaminy na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych. Pomyślne zakończenie akredytacji dało nam uprawnienia do egzaminowania uczniów i studentów.
  Uzyskanie certyfikatów było możliwe dzięki udziałowi szkoły w projekcie "Akademia kompetencji kluczowych - program rozwoju uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polski Wschodniej" oraz zaangażowaniu p. Justyny Kowalczyk oraz p. Agnieszki Łęckiej. Uczniom biorącym udział w ramach projektu w zajęciach komputerowych ECDL sfinansowane zostały egzaminy z 7 modułów. Wszystkie egzaminy przeprowadzone będą przez uprawnionych egzaminatorów ECDL- p. Justynę Kowalczyk i Agnieszkę Łęcką.


  Zajęcia z native speaker'em , spotkanie z przedsiębiorcą


  W celu uatrakcyjnienia dla uczestników szkoleń z języka angielskiego i podstaw przedsiębiorczości w ramach projektu "Akademia kompetencji kluczowych - program rozwoju uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polski Wschodniej" odbędą się 12 marca 2011 roku spotkania uczniów każdej z grup szkoleniowych z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego (native speaker'em) lub spotkania z przedsiębiorcą. O szczegółach spotkań uczniowie zostaną powiadomieni w stosownym czasie.


  XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


  9 stycznia 2011 roku wzięliśmy udział w kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny XIX finał odbywał się pod hasłem "warto dobrze się nakręcić". Graliśmy dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Nasze wolontariuszki kwestowały już od samego rana więcej


  Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2010/2011

  tutaj


  "Jasełka z Małym Księciem"


  W dniu 22.12.2010r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr3 odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas II TU, III Tlg, I c ZSZ zaprezentowali się zgromadzonym na sali gimnastycznej nauczycielom i uczniom w przedstawieniu pt. "Jasełka z Małym Księciem". więcej


  Jasełka w Domu Pomocy Społecznej


  W dniu 16 grudnia 2010 roku odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe uczniów naszej szkoły z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej we Włoszczowie. czytaj dalej


  Miłość do Polski prowadzi do Europy!


  Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 we Włoszczowie, działająca w Szkolnym Klubie Europejskim wzięła udział w nagraniu programu rozrywkowego pt. "Kocham Cię, Polsko!" . więcej


  Magiczna lekcja kryminalistyki


  Nietypową i ciekawą lekcję kryminalistyki mieli uczniowie klasy policyjno-prawnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie. Lekcja odbyła się w salach Muzeum Techniki w Warszawie. czytaj dalej


  Masz dużo wolnego czasu?
  Skorzystaj ze szkolenia e-learningowego!!!


  W ramach projektu "Akademia kompetencji kluczowych - program rozwoju uczniów szkół ponadgimnazjalnych Polski Wschodniej" dostępne jest dla zainteresowanych uczniów e-szkolenie z podstaw przedsiębiorczości. Na początku listopada 2010r. dodatkowo uruchomione zostanie e-szkolenie z języka angielskiego.
  Link do platformy:http://akk-lms1.imm.org.pl


  Uczennica ze Staszica najlepsza w powiecie


  Uczennica klasy II "a" LO ZSP Nr 3 we Włoszczowie - Katarzyna Skwarekzajęła pierwsze miejsce w X edycja Konkursu Wiedzy o Środowisku Przyrodniczym Powiatu Włoszczowskiego więcej


  Konkurs im Feliksa Raka rozstrzygnięy!

  16 października 2010 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Krasocinie odbył się uroczysty Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka. Pierwsze wyróżnienie w kategorii Szkoła Średnia uzyskała uczennica klasy IV TŻ, Agnieszka Hożynka /opiekun A. Maciejczyk/. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!